Перейти до основного вмісту

                 Доброго дня.Ви завітали на мій блог.Я хочу поговорити з Вами на таку тему"Цікаві факти про Олександра Олеся".Ось що знаю про нього я:
1.     Насправді Олесем його називала дружина. Саме через це Олександр Олесь  почав друкувати свої твори саме під таким псевдонімом.
2.     З малечку Олександр був дуже здібним хлопчиком. В 4 роки вже навчився читати,познайомився  з творами Т. Шевченка. О. Олесь захоплювався рибальством. У батьківському роду була рибна традиція: дід О. Олеся – Федір Кандиба – торгував рибою, а батько працював на рибних промислах в Астрахані, де й втопився у Волзі, коли Олесю було 11 років. Олександр залишися з мамою і двома сестрами. Високу оцінку за свої твори він отримав від першої у царській Росії жінки-професора Олександри Єфименко, що спонукало його творити далі.
3. Коли він вчився у Харківському ветеринарному університеті самостійно вивчав польську, сербську та болгарську мови. Під час навчання,на відкритті пам’ятника Котляревському у Полтаві, зустрівся з Панасом Мирним, Лесею Українкою та іншими видатними  діячами . Після цієї зустрічі Олександр Олесь повністю перейшов  на українську мову.  
4.     Любив писати свої твори  у кав’ярнях чи дома вранці за чаєм. Він писав на клаптиках паперу,але  часто їх губив.
5. У 1919 році ,залишивши родину в Києві,Олександр Олесь з дипломатичним паспортом їде до Угорщини. Через 4 роки Червоний хрест допомагає йому вивезти з України дружину та сина.
6.    У 1921 році видає  збірку “Перезва”, у  якій висміює українців-емігрантів. Книгу закритикували через двозначність висловлювань. 
7. .Закінчивши університет , Олександр Олесь не знайшов роботу в газеті.Тому змушений був  працювати ветеринаром на Дарницькій скотобійні в Києві.Працював там 10 років.
8.   Його перша збірка поезій “З журбою радість обнялась” вийшла у 1907 році не за його кошти,а за кошти мецената Петра Стебницького.
9.   Коли розпочалась Друга світова війна, син поета стає учасником руху Опору. В 1944 році нацисти його схоплюють і закатовують у концтаборі Заксенгаузен.
10 .Поета поховали на Ольшанському кладовищі у Празі. 3 січня 2017-го року його перепоховали в Києві на алеї почесних поховань Лук’янівського кладовища.
А що цікавого знаєте про нього Ви?Пишіть у коментаріях.

Коментарі

  1. Чудові та цікаві факти!!! Дуже дякую!!!🤗🤗🤗

    ВідповістиВидалити
  2. "Найбільшим з нині живучих поетів на Україні" називав його у 20-і рр. Михайло Грушевський.
    Батьківщина поета - місто (не село) Білопілля (в народному середовищі звалося Кригою, по імені своєї річки), що на Сумщині. Знали цю назву далеко за межами Слобожанщині. Про це писав у 1853 році історик Михайло Максимович. В родині було дві сестри - Ганна (1884-1957) та Марія (1882-1958).

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар